Volné vstupenky na Prague Film Awards

9. 1. 2023

Prague Film Awards 2023 - Special Edition

Prague Film Awards 2023 chce oslavit svůj návrat do kin, a proto přichází do pohádkového hlavního města České republiky se svou speciální edicí. Letošní ročník festivalu se bude konat ve dnech 27. a 28. ledna 2023 v oblíbeném kině Aero.

Během dvou dnů festivalu, z nichž každý představí tři promítací bloky, si 4. ročník Prague Film Awards přeje stát se společnou platformou pro cinefily, kterým chyběly útulné kinosály.

„Je to úžasný pocit být po dvou náročných letech zpátky v kinech. Chceme proto, aby se letošní ročník festivalu stal skutečnou oslavou nezávislého filmového umění, ale také oslavou návštěvy kin,“ uvedla vedoucí programace Apostolia Katsiandridou.

Program Prague Film Awards 2023 nabízí celkem šest bloků projekcí, obsahuje několik kategorií včetně animace, hudebního videa, hraného filmu a dokumentárního filmu a uvede celkem 35 krátkých filmů. Letošní selekce se zabývá tématy, která pokrývají sociální, kulturní a politické spektrum s cílem podnítit konverzaci a demonstrovat sílu nezávislé kinematografie.

Oficiální výběr festivalu je průkopnický, emotivní a plný neotřelých uměleckých snímků. Zaměřuje se na nezávislé filmaře všech věkových kategorií z různých prostředí z 25 zemí. Strhující stop-motion animovaný thriller „Roadkill“ od nadějného začínajícího filmaře Leszka Mozgy, film „Backwards“ Dany Gelman z Izraele, který umělecky shrnuje uprchlickou krizi do jedné jediné noci nebo komedie „Wings of the Spirit“ jsou některé z letošních nominovaných filmů. V kategorii animovaných filmů soutěží mimo jiné mnohonásobně oceněný film Sergio Kotsovoulose „Echo“ a dojemný The Best Grandfather in the World od Niny Bisyariny, který se dotýká citlivého tématu přijetí homosexuality vlastní rodinou.

Prague Film Awards se koná v kině Aero, které zcela odpovídá stylu a vizi festivalu propagujícího open cinema pro všechny.

Po skončení projekcí bude následovat slavnostní předávání cen a networkingová akce.

Kompletní nabídku filmů najdete níže. Pro aktualizované informace sledujte @Prague Film Awards a #PFA23 na Instagramu a Facebooku.

Program projekcí

Short Film Programme 3: 21.20 - 22.50

▹Nesting, 20' Siiri Halko, Finland, Best Editor

▹Unnecessary Things, 14' Dmytro Lisenbart, Ukraine, Best Animated Film

▹Dear Tree Please don't Spill on Our Grave, 15' Jonne Covers, Sweden, Best Experimental

▹Swamp, 20' Klementas Leonas, Lithuania, Best Director

▹Hit and Run, 4' Hannah Brewerton, United Kingdom, Best Student Film

▹Fairyocious, 13' Fabien Ara, France, Best Drama

2.DEN:

Short Film Programme 4: 17.30 - 19.00

▹The Warziniek File, 19' Pierre J. Secondi, France, Best Short Film

▹Shooom's Odyssey, 26' Julien Bisaro, France, Best Animated Film

▹Mother's Wrath, 16' Tuuli Sirkeinen, Finland, Best Student Film

▹Yearling, 13' Melanie Akoka, France, Best Short Film

▹Herr Herrmann Mann, 4' Lars Smekal, Germany, Best Comedy

**Přestávka: 19.00 - 19.20

Short Film Programme 5: 19.20 - 21.00

▹The Delay, 15' Mattia Napoli, Italy, Best Short Film

▹The Best Grandfather in the World, 6' Nina Bisyarina, Russia, Best Animated Film

▹Random Patrol, 30' Yohan Guignard, France, Best Short Documentary

▹Anxiety, 4' Jeremy Le, Maximilian Cao, Australia, Best Student Film

▹Little Yellow Flower, 30' Chien-Ping Lin, Taiwan, Best Short Film

▹Echo, 11' Sergio Kotsovoulos, Greece, Best Animated Film

**Přestávka: 21.00 - 21.20

Short Film Programme 6: 21.20 - 22.50

▹A Broken Fan (Before the big collapse), 12' Assaad Khoueiry, Lebanon, Best Short Film

▹How to Tell Gunshots from Fireworks, 17' Philipp Groth, United Kingdom, Best Student Documentary

▹A Howling Dog, 21' Stijn van Gorkum, Netherlands, Best Student Film

▹Death at the bus stop, 6' Maja Kjellstad Aanonsen, Norway, Best Student Film

▹Salvador Dali, 19' Eldiar Madakim, Kyrgyzstan, Best Short Film

Slavnostní předávání cen a navazování kontaktů: 22.50 - 23.20

Prague Film Awards

Festival Prague Film Awards založila v roce 2018 mezinárodní společnost HF Productions, která pořádá 24 filmových festivalů ve 13 zemích. V průběhu let se na festivalu představilo více než 80 umělců ze všech kontinentů. Kvůli zrušení dvou předchozích ročníků z důvodu covidových restrikcí přichází Prague Film Awards 2023 se svým speciálním vydáním.

HF Productions - jsme průkopnická mezinárodní organizace. Prosazujeme perpektivní tvorbu po celém světě a pořádáme filmové festivaly a akce. Otevíráme cestu těm, kteří se chtějí podělit o své poutavé příběhy. Naše globální síť filmových festivalů se rozprostírá do 13 zemí.

Naše mise:

„Podporovat nezávislou kinematografii s neotřelými uměleckými snímky a momenty tvůrčí spolupráce. Vyzdvihovat kulturně rozmanité filmy z geograficky inspirativních míst a kultivovat dobře vyváženou globální filmovou komunitu.“

Místo konání:

Kino Aero

Biskupcova 1733/31, 130 00 Praha 3-Žižkov, Česká republika

Tel: ++420 271 771 349

Zahájení:

Vstupné: 150 Kč

Filmy jsou promítány v anglickém jazyce nebo s anglickými titulky

Odkazy:

www.prague-film-awards.com/

www.facebook.com/PragueFilmAwards/

www.instagram.com/praguefilmawards/?hl=en

Komunikace a tisková kancelář: Aliki Seferou, press@hf-productions.net, +30 694 716 2391