Odevzdání závěrečné bakalářské a magisterské práce

Způsob a termíny odevzdání bakalářské a magisterské práce (2017)

ZPŮSOB ODEVZDÁNÍ
  • DIPLOMOVÁ práce (bakalářská i magisterská) se odevzdává v níže uvedených termínech a níže uvedeným způsobem.
  • Je-li práce uvedeným způsobem odevzdána, vedoucí práce udělí zápočet do předmětu diplomová práce a do příslušného semináře.
  • Poté je práce předána k oponentnímu řízení.
  • Nejméně pět pracovních dnů před konáním obhajoby je nutno zveřejnit diplomovou práci stanoveným způsobem v IS MU (viz Studijní a zkušební řád MU, čl. 22, odst. 3 a čl. 38, odst. 2).
  • OBOROVÁ práce (bakalářská i magisterská) se odevzdává totožným způsobem, ovšem jen v jednom výtisku. Udělením příslušného zápočtu celá procedura končí: oborové práce se nezveřejňují v IS MU, neobhajují a neprocházejí oponentním řízením.
  • Diplomová i oborová práce se povinně píše na bílém papíru formátu A4 a listy je nutno číslovat.
  • DIPLOMOVOU práci je třeba vyvázat v pevných deskách, u OBOROVÝCH prací postačuje vazba kroužková.
  • Vedoucí práce nemusí práci přijmout, nesplňuje-li práce daná obsahová a formální kritéria. V tom případě neudělí příslušný zápočet.
  • Student nemůže být připuštěn k závěrečné zkoušce, neodevzdal-li závěrečnou práci, respektive nebyla-li tato práce vedoucím přijata.
  • Posudky vedoucího a oponenta jsou k dispozici v ISu nejpozději tři dny před konáním obhajoby.
  • Student má právo na obhajobu i tehdy, jsou-li posudky zamítavé.
  • Všechny typy závěrečných prací jsou vedeny jako povinný předmět (FAVBPa18, FAVBPa20, FAVBKa18,  FAVMPa05, FAVMPa07, FAVMKa05) a student si jej musí v příslušném semestru zapsat.
  • Dále viz Studijní a zkušební řád MU, hlava IV.
TERMÍNY

PODZIMNÍ SEMESTR / pro lednový termín obhajoby

• Do 1. září student odevzdá úplnou pracovní verzi práce, a to skrze odevzdávárnu předmětu Bakalářský seminář V, respektive Magisterský seminář III v ISu,
  • Do 31. října student potvrdí konečnou podobu názvu práce (česky i anglicky), kterou vedoucí práce zapíše do rozpisu v ISu.
  • Do 30. listopadu student odevzdá konečnou verzi práce, a to uložením do archivu v ISu. Současně odevzdá práci ve dvou výtiscích na sekretariát FAV.
  • Nejpozději 5 pracovních dnů před konáním SZZ odevzdá student na sekretariát FAV Potvrzení o splnění studijních požadavků (vystavuje Studijní oddělení)

JARNÍ SEMESTR / pro červnový termín obhajoby

• Do 1. února student odevzdá úplnou pracovní verzi práce, a to skrze odevzdávárnu předmětu Bakalářský seminář V, respektive Magisterský seminář III  v ISu,
  • Do 31. března student potvrdí konečnou verzi názvu práce (česky i anglicky), kterou vedoucí práce zapíše do rozpisu v ISu.
  • Do 30. dubna student odevzdá konečnou verzi práce, a to uložením do archivu v ISu. Současně odevzdá práci ve dvou výtiscích na sekretariát FAV.

JARNÍ SEMESTR / pro zářijový termín obhajoby

• Do 1. února student odevzdá úplnou pracovní verzi práce, a to skrze odevzdávárnu předmětu Bakalářský seminář V, respektive Magisterský seminář III v ISu,
  • Do 30. června student odevzdá konečnou verzi práce, a to uložením do archivu v ISu. Současně odevzdá práci ve dvou výtiscích na sekretariát FAV.

JARNÍ SEMESTR / pro zářijový opravný termín obhajoby (byla-li červnová obhajoba neúspěšná)

• Do 20. srpna student odevzdá konečnou verzi práce, a to uložením do archivu v ISu. Současně odevzdá práci ve dvou výtiscích na sekretariát FAV.